Š. m. sausio 25 d. įvyko Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos organizuotas drauge su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriaus specialistais seminaras tema: „Valstybinio socialinio draudimo naujovės nuo 2018 metų“. Seminare aktyviai dalyvavo asociacijos įmonių finansų tarnybų atstovai.

,,Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija džiaugiasi bendradarbiavimu su Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno skyriumi. Mūsų įmonių finansų tarnybų atstovai dalyvaudami konsultaciniuose seminaruose turi puikią galimybę detaliau susipažinti su valstybinio socialinio draudimo naujovėmis ir konsultuotis dėl aktualių praktinių klausimų“, - seminaro pradžioje kalbėjo Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos vykdančioji direktorė Edita Gudišauskienė.

VSDFV Kauno skyriaus Klientų skyriaus vedėja Džilda Dudonienė informavo seminaro dalyvius apie asmenų, vykdančių individualią veiklą, bei dirbančių su verslo liudijimu mokesčių aktualijas nuo 2018 metų, supažindino su valstybinio socialinio draudimo įmokų pokyčiais verslui ir savarankiškai dirbantiems asmenims.

Buvo analizuojama eilė klausimų apie įmokų dydžius, mokėjimų terminus ir kita.

VSDFV Kauno skyriaus Registro skyriaus vyriausioji specialistė Edita Šidlauskienė supažindino seminaro dalyvius su socialinio draudimo naujovėmis nuo 2018 metų. Didžiausia laiko dalis buvo skirta VSD įstatymo 10 straipsnio 7, 8 dalių analizei, tai yra nuo 2018 metų socialinio draudimo „grindys“. Buvo suteikta informacija apie draudėjų ir apdraustųjų duomenų tvarkymą nuo 2018-01-01 bei atsakyta į seminaro dalyviams aktualius klausimus.

Kitas konsultacinis seminaras planuojamas vasario mėnesį aptarti su pensijomis ir išmokomis susijusius klausimus.